Змінити ставлення до грошей, реальність чи міф?
Думка експерта:
Світлана Новоженова
Комерційний директор Івано-Франківського офісу аудиторсько-консалтингової Корпорації
“Глобал Консалтинг”


Гроші захоплюють всіх без винятку. Про них думають, говорять, їх добувають. Але у кожної людини вибудована своя шкала цінностей, тому і роль грошей в житті кожного – своя. Всі намагаються отримати їх якомога більше. Насправді я думаю, що прагнути треба не великого капіталу, а фінансової свободи. Пол Гетті – найбагатша людина світу і дивний міліардер – сказав: «Якщо у Вас немає грошей, Ви весь час думаєте про гроші. Якщо у Вас є гроші, Ви вже думаєте тільки про гроші». Рівень фінансової свободи у кожного свій, його для себе потрібно визначити. Тому постає питання, як добувати гроші?


Перш за все гроші – це товар. Щоправда товар специфічний. Це еквівалентна міра вартості інших товарів. Тому, на мій погляд, я би не приписувала грошам якісь магічні властивості. Адже еквівалентом вартості може бути й інший товар. Але для того щоб стати фінансово вільною людиною, необхідно спочатку визначити свій теперішній фінансовий стан. Якщо він на даний момент повністю задовольняє, то Ви – вже успішна людина. Але якщо фінансовий стан бажає бути кращим, треба визначитися в тому, які кроки для покращення ситуації ви будете робити і чи будете взагалі щось робити.


Відомо, що гроші люблять рахунок. Причому вести свої фінансові справи, навіть домашні, потрібно письмово. Звичайно, що це видається нудним заняттям, але без чіткої картини стану фінансових справ важко правильно розпоряджатися грошима. Навчившись записувати свої фінансові операції, треба розглянути можливість заощаджувати, не витрачати дарма кошти. Наступні кроки мають бути направлені на інвестування. Все заощаджене потрібно інвестувати. Гроші, які лежать мертвим вантажем, знецінюються, а інвестиції приносять доходи. Всі ці заходи допомагають виховати культуру управління своїм капіталом. І ще один момент, на який необхідно звертати увагу, – для досягнення фінансової свободи важливо не те скільки грошей зараз є, а те, скільки їх можна заробити в майбутньому.


Фінансова свобода - це одна зі складових успіху, а успіх - це повнота і якість життя.